Оптовый рынок электроэнергии и мощностей Украины

Оптовий ринок електроенергії та потужностей України: правила та особливості функціонування

Енергоринок

Оптовий ринок - це спеціалізований майданчик, на якому здійснюється купівля та продаж електроенергії між виробниками і торговими посередниками. У число торгових посередників можуть входити електроенергетичні компанії, конкурентоспроможні постачальники електроенергії, продавці електрики та покупці. У ролі останніх можуть виступати компанії, що збувають електрику, великі споживачі, які мають статус суб'єкта ОР.

Роботу оптового ринку контролює українське законодавство і такі основні документи, в тому числі:

правила ринку;
правила, що визначають...

Основні методи для складання прогнозів вироблення електричної енергії при функціонуванні сонячних електростанцій

Безхмарна сонячна погода позитивно позначається на показнику зростання генерації енергії. А ось в похмурі дні та негоду спостерігається висока щільність хмарних мас, що викликає зменшення кількості вироблення даного виду ресурсів. Оскільки людина ще не навчилася управляти погодою, то найбільш актуальним розв'язанням даної проблеми є необхідність складання прогнозів обсягів електрики, яку зможе виробити конкретна сонячна станція. Якісне прогнозування дає можливість виробникам та операторам мережевих компаній грамотно управляти показниками продуктивності сонячних...

Види електрощитового обладнання

Група електрощитового обладнання включає в себе шафи з пластику та металу, укомплектовані необхідними електричними приладами. Таке обладнання використовується при напрузі до 0,4 кВ та поєднує:

великогабаритні шафи для установки на підлогу;
поверхове обладнання;
ящики управління.

За правилами безпечної та комфортної експлуатації такі шафи і ящики необхідно встановлювати таким чином, щоб була можливість гарантовано зручно їх обслуговувати та забезпечувати працездатність електромережі.

Крім свого прямого призначення-отримання, розподілу та ведення...